Tekrar merhaba blog alemi! ✋

Düz yazılara geçiş yapalım artık :)

Fri, 06 Jul 2018 | 1 dakikada okuyabilirsiniz.

Yazılımıydı, koduydu ve diğer bütün koşuşturmaları derken kendime vakit ayıramadığımı fark ettim. PHP ve sonrasında kendimi geliştirmeye başladığım nodejs, react ve diğer javascript tabanlı kütüphanelerle neler yapabilirim diye düşünürken bu sitenin daha önceki versiyonunu react ile, şimdilik halini ise GatsbyJS ile yapmaya karar verdim.

Başlangıç paketlerinden biri olan bu blog paketini test etmeye ve geliştirmeye karar verdim. İlerleyen süreçte de yazılar yazmaya devam edeceğimi umuyorum. Ha bu arada bir de baba oldum 😄 Umut Ali!

Merhaba Dünya!

Dünya

Dünyaya da merhaba böylelikle. Stres atmak için bile kod ile blog yazacağım bu sefer. Bu makalelerin hepsi bundan sonra Markdown ile yazılan dosyalardan build edilecek. Merhaba Dünya!

Merhaba JavaScript

Beni bilen bilir, WordPress ile uğraşıyorum. Daha da ileri gidip kendi sistemlerimi oluşturuyorum. Bu sebeple sıfır javascript kütüphanesi (jQuery vb) içeren bir WordPress teması yapma uğraşına giriştim. Ama eklentiler ve diğer şeylerin gerekliliklerini karşılayamayacak olması sebebiyle bunu rafa kaldırdım şimdilik.

O yüzden çeşitli projelerimi geliştirmek ve düzenlemek için JavaScript tabanlı nodejs ve react üzerine yoğunlaştım. Şimdi ise bir projem hali hazırda yayında.

SHOT

shot.jsapp.in verdiğiniz sitenin ekran görüntüsünü alan ve bunları size sunan bir servis. Güzel ülkemde pek bir rağbet görmedi ama çok da önemli değil. React ile alt yapısını yazdığım arayüzü, bulma css ile destekledim ve arka planda mikro bir servis oluşturdum. Bunu da hapi olarak bilinen nodejs kütüphanesiyle yaptım.

Şimdilik bu kadar yazma işi yeter. İşe döneyim ben 😄

Kalın Sağlıcakla

Loading...
Serkan Algur

Serkan Algur Biraz da ben yazayım. 💙